Sprawdź swoje rozliczenie podatkowe z Norwegii!

Z końcem kwietnia minął termin składania rozliczeń podatkowych za rok 2018. Większość z nas zastanawia się kiedy zwrot podatku z Norwegii, ale jeśli ktoś nie złożył rozliczenia podatkowego w norweskim Urzędzie Skarbowym lub go dokładnie nie sprawdził, to prawdopodobnie spotka się z kłopotami. Może to być zwrot niesłusznie wypłaconych pieniędzy z podatku, odpowiedzialność prawna za błędy widniejące na druku skattemelding, czy utrata szansy na skorzystanie z dodatkowych odpisów i ulg.

Uniknij nieprzyjemności

Zdarza się, że urząd myli się na swoją niekorzyść. Jednak podatnik powinien zwrócić uwagę na pomyłkę urzędu i jeśli nie zauważy błędów w skattemeldingu, to będzie musiał zwrócić niesłusznie wypłacony zwrot z podatku. Może zdarzyć się, że będzie musiał zapłacić karne odsetki.

Skattemelding może na przykład przyznać ulgę, do której nie mamy prawa. Może być również wskazana nieprawidłowa wysokość kosztów uzyskania przychodu za okres pobytu w Norwegii. Aby uniknąć problemów należy szczegółowo sprawdzić skattemelding i zweryfikować dane osobowe, numer rachunku bankowego, wyszczególnienie pracodawców i dochodów, przysługujące ulgi oraz ilość miesięcy spędzonych w Norwegii.

Pamiętajmy, że to podatnik odpowiada za poprawne dane w rozliczeniu podatkowym. Nieprawidłowe informacje w nim zawarte mogą być spowodowane błędem urzędników lub błędnymi danymi zgłoszonymi do urzędu przez pracodawcę. Stąd tak ważna jest weryfikacja danych.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More