Jak mogę uzyskać zwrot podatku ze statusu pendler w Norwegii?

Pendler to osoba, która pracuje w Norwegii, ale jej najbliższa rodzina lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się poza jej granicami. Jeśli ponosisz koszty za przejazdy, zakwaterowanie lub inne koszty prowadzenia podwójnego gospodarstwa domowego, to w takim kraju jak Norwegia, zwrot podatku przysługuje Ci z tytułu statusu pendler.

Jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie?

Aby nabyć prawo do odliczenia podatku ze statusu pendler, musisz złożyć w urzędzie ważne dokumenty. Są to między innymi dokumenty potwierdzające podróże pomiędzy Polską a Norwegią (i w odwrotną stronę), np. bilety lotnicze, bilety autobusowe, rachunki za paliwo, bilety z bramek autostradowych.

Należy również złożyć umowę najmu mieszkania lub domu, potwierdzenia przelewów bankowych na zakwaterowanie, czy poświadczenie stałego zamieszkania w Polsce z adresem utrzymywanego przez Ciebie gospodarstwa domowego. Przydadzą się również wszelkie inne dokumenty potwierdzające podróże do Polski i stałe zamieszkanie na jej terenie.

Dodatkowe warunki

Należy pamiętać o dodatkowych warunkach, które stawia Urząd Skarbowy w Norwegii. Po pierwsze, należy wykazać, że podróżujemy do Polski minimum trzy razy w roku. Po drugie, trzeba posiadać mieszkanie lub dom w Polsce lub ewentualnie wynajmować wskazaną nieruchomość. Po trzecie, nasze dom lub mieszkanie w Norwegii nie może być większe niż jest to określone w norweskich przepisach.

Related Post

Read More
Read More
Read More
Read More